باستانی مطرح کرد: ماموریت ویژه دولت دوازدهم در صنعت خودرو؛ از جاده مخصوص تا جاده های خاورمیانه

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱ خرداد ۱۳۹۶
باستانی مطرح کرد: ماموریت ویژه دولت دوازدهم در صنعت خودرو؛ از جاده مخصوص تا جاده های خاورمیانه

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دولت دوازدهم باید قانون خروج خودروهای بی کیفیت از خط تولید را اجرا کند و با افزایش کیفیت به هاب توزیع خودرو در خاورمیانه تبدیل شود.

ماموریت ویژه دولت دوازدهم در صنعت خودرو؛ از جاده مخصوص تا جاده های خاورمیانه

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بخشی از سیاست گذاری های دولت دوازدهم در حوزه صنعت که خودروسازی نیز بخشی از آن بوده باید تغییر کند، گفت:با توجه به نوع سرمایه گذاری های جدیدی که در صنعت خودرو صورت گرفته است، سیاست گذاری هایی خودرویی باید به سمتی حرکت کند که این دو شرکت به عنوان تولیدکننده منطقه ای خودرو مطرح شوند و ایران، هاب توزیع خودرو در منطقه شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه ظرفیت ها و دسترسی ها برای تبدیل ایران به هاب منطقه ای وجود دارد، افزود: هرگونه سرمایه گذاری جدید در حوزه خودرویی باید با رویکرد صادرات انجام شود و با این رویکرد بحث کیفیت، خدمات پس از فروش، برندینگ و سایر مباحث با حوزه خودرو جدی دیده شود.

 سبد محصولات خودرویی باید متنوع شود

باستانی با بیان اینکه میزان صادرات خودرو در برندهای مختلف در سال های آینده باید از ٣٠ درصد افزایش یابد، ادامه داد:سلایق و قدرت خرید در بازار داخلی و خارجی متفاوت است، لذا سبد محصولات خودرویی باید متنوع شود، تا ایران به هاب تولید خودرو در منطقه تبدیل شود.

وی یادآور شد: حوزه خودرویی اگر به قوانین تسهیل گر همانند قوانین مالیاتی، صادراتی و تعرفه ای برای سیاست گذاری در صنعت خودرو نیازمند است، باید به دولت و مجلس ارائه کند، تا دستیابی به اهداف آینده و تبدیل شدن به هاب خودرویی تسهیل شود.

ورود نظارتی مجلس برای خروج خودروهای بی کیفیت از خط تولید

باستانی با بیان اینکه قوانین و بخشنامه هایی برای افزایش کیفیت خودرو و توقف خطوط تولید بی کیفیت وجود دارد، افزود: مجلس از بعد نظارتی برای اجرای این قوانین ورود پیدا می کند، تا خطوط تولید خودروهای بی کیفیت متوقف شود و تولید خودروهای باکیفیت جایگزین آن شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه خودرویی همانند پراید باید سال ها پیش از این از رده خارج می شد، تصریح کرد: دولت دوازدهم باید خطوط تولید خودروهای بی کیفیت را متوقف کند و قانون خروج خودروهای بی کیفیت از خط تولید  را اجرا کند و سرمایه گذاری جدید را وارد این عرصه کند./


نوشته شده توسط:admin - 279 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 157
برچسب ها:
دیدگاه ها
پربیننده ترین مطالب

سخنرانی دکتر سعید باستانی نماینده مردم شریف شهرستان های تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی، در مراسم جشن انقلاب مسجد جامع تربت حیدریه

مراسم راه اندازی سی تی اسکن، سونوگرافی پیشرفته و پد بالگرد بیمارستان رازی تربت حیدریه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال، با حضور دکتر سعید باستانی و مسئولین استانی و شهرستان

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی شهرستان زاوه با حضور دکتر سعید باستانی و مسئولین محترم شهرستان در نهمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

باستانی: فاصله سود تسهیلات تولیدکنندگان داخلی و خارجی با هیچ روشی پر نمی شود

سعید باستانی: «پایتخت ابریشم ایران » سهمی در تصمیم سازی حوزه نوغانداری کشور ندارد

باستانی: 🔻مراحل همکاری با بنز برای تولید مشترک خودرو در حال طی شدن است 🔻امکان تولید محصولات در ابتدای سال ۹۷ ضعیف است

دولت لایحه ای یک و نیم میلیارد دلاری برای توسعه روستاها به مجلس ارائه کرده است

باستانی به خانه ملت خبر داد: اعضای هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع مس ایران مشخص شدند+اسامی

افتتاح و راه اندازی پروژه های مخابراتی شهرستانهای تربت حیدریه.مه ولات و زاوه با حضور وزیر محترم ارتباطات