باستانی: حجم ذخایر معدنی باارزش در کشور ۶۲میلیارد تن است/سازمان زمین شناسی بودجه ای برای اکتشاف ندارد

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
شنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۶
باستانی: حجم ذخایر معدنی باارزش در کشور ۶۲میلیارد تن است/سازمان زمین شناسی بودجه ای برای اکتشاف ندارد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه بحث اکتشاف معادن باید تسهیل شود، گفت:در حال حاضر بهره برداری از معادن حدود ۴۵۰ میلیون تن و کمتر از یک درصد ظرفیت معادن کشور است.

حجم ذخایر معدنی باارزش در کشور 62میلیارد تن است/سازمان زمین شناسی بودجه ای برای اکتشاف ندارد

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حجم ذخیره معدنی معادن دارای ارزش بالا در حال حاضر ۶۲ میلیارد تن است، گفت:در حال حاضر بهره برداری از معادن حدود ۴۵۰ میلیون تن و کمتر از یک درصد ظرفیت معادن کشور است، که نخستین اقدام در این بخش شناسایی و اکتشاف ذخایر معدنی برای واگذاری این پهنه های معدنی است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از کنونی مشکلات کنونی معادن کشور تکمیل نبودن زنجیره افزوده در این معادن است، افزود:در حوزه فولاد تا حدود ۸ سال آینده زنجیره ارزش این بخش تکمیل می شود، چراکه با وجود سنگ آهن زنجیره ارزش افزوده گندله، کنستانتره و ورق فولادی نیز وجود دارد.

دولت تسهیلات مناسبی برای ایجاد زنجیره ارزش افزوده در اختیار معادن قرار دهد

باستانی با بیان اینکه لازمه شکل گیری صنایع معدنی ورود تکنولوژی های نو در این بخش است، ادامه داد:بحث اکتشاف معادن باید تسهیل شود و دولت تسهیلات مناسبی برای ایجاد زنجیره ارزش افزوده در اختیار معادن قرار دهد.

وی با اشاره به بودجه پایین سازمان زمین شناسی در بخش اکتشاف معادن، یادآور شد:سازمان زمین شناسی در حال حاضر بودجه ای ندارد، که بتواند اکتشاف و شناسایی و معادن را تسهیل کند تا  به بخش خصوصی واگذار شود.

توسعه اکتشافات معدنی در سال های اخیر ۲۴۰هزار کیلومتر مربع است

باستانی افزود:وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای عالی معادن باید مشکلاتی که مانع حرکت ایران از اکتشاف یک درصدی معادن است را شناسایی کرده و از سر راه بردارند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در دولت یازدهم با برخی از شرکت های اصلی حوزه فرآوری مواد معدنی مذاکراتی برای ساخت ماشین آلات و تجهیزات معدنی صورت گرفته است، تصریح کرد:توسعه اکتشافات معدنی در سال های اخیر ۲۴۰هزار کیلومتر مربع بوده که با برنامه ریزی های بلندمدت باید افزایش یابد.


نوشته شده توسط:admin - 148 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 80
برچسب ها:
دیدگاه ها
پربیننده ترین مطالب

✅تقدیر گروه رونق کسب و کار از نمایندگان مجلس فعال در فضای مجازی

❇️دکتر سعید باستانی: رعایت استانداردهای ایمنی برای خودروسازان بار مالی زیادی دارد/در کاهش تلفات جاده‌ای تنها افزایش ایمنی خودرو کارساز نیست

✅تقدیر گروه رونق کسب و کار از نمایندگان مجلس فعال در فضای مجازی

ويژه نامه 🔷🔷در مسير خدمت🔷🔷 گزارش شماره دو عملكرد دكتر سعيد باستاني

❇️دکتر سعید باستانی: رعایت استانداردهای ایمنی برای خودروسازان بار مالی زیادی دارد/در کاهش تلفات جاده‌ای تنها افزایش ایمنی خودرو کارساز نیست

دولت لایحه ای یک و نیم میلیارد دلاری برای توسعه روستاها به مجلس ارائه کرده است

كلنگ زني دو بانده شدن قسمتي از جاده دولت آباد-تربت حيدريه از ورودي شهر تا ابتداي روستاي زاوه باحضوردكترباستاني و مسئولين شهرستان شنبه ١٣٩٥/١١/١٦

باستانی به خانه ملت خبر داد: اعضای هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع مس ایران مشخص شدند+اسامی

باستانی مطرح کرد: رکود بازار مسکن خطری بزرگ بر سر راه رونق اقتصادی کشور/ سایه سنگین بیکاری برسر کارگران صنایع وابسته به ساخت و ساز

در صورت تصویب مجلس طرح ایجاد سالانه ۲۵۰ هزار شغل روستایی در کشور اجرایی می شود