باستانی خبر داد: تقدیم گزارش حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر به هیئت رییسه/بخش اصلی انفجار همچنان در حال آواربرداری

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
شنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۶
باستانی خبر داد: تقدیم گزارش حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر به هیئت رییسه/بخش اصلی انفجار همچنان در حال آواربرداری

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه بخش اصلی انفجار معدن زمستان یورت همچنان در حال آواربرداری است، گفت:یکی از دلایل احتمالی وقوع حادثه باتری به باتری کردن لوکوموتیو در داخل معدن است، اما تنها نتیجه اثبات شده نیست.

تقدیم گزارش حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر به هیئت رییسه/بخش اصلی انفجار همچنان در حال آواربرداری

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور رییس مجلس به کمیسیون صنایع و معادن برای تهیه گزارشی در خصوص معدن زمستان یورت آزادشهر از تقدیم گزارش اولیه این کمیسیون به هیئت رییسه مجلس خبر داد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنوز بخشی که لوکوموتیو در آن قسمت جرقه زده و منفجر شده در حال عملیات آواربرداری است، افزود:عدم مکانیزاسیون معدن یکی از ایرادات مطرح در زمستان یورت آزادشهر بوده که باید در تمامی معادن صورت گیرد، اما الزامات و نظارت ها بر معادن خصوصی باید بیشتر شود.

عواملی همانند نبود فضای کافی برای خروج گاز در انفجار معدن آزادشهر دخیل است

باستانی با اشاره به دلیل وقوع انفجار در معدن زمستان یورت ادامه داد:یکی از دلایل احتمالی وقوع حادثه باتری به باتری کردن لوکوموتیو در داخل معدن است، اما تنها نتیجه اثبات شده نیست.

وی یادآور شد:ممکن است عوامل دیگری در وقوع این انفجار همانند نبود فضای کافی برای خروج گاز دخیل باشد.

گزارش معدن زمستان یورت برای قرائت در صحن احتمالا طی ماه جاری در دستورکار مجلس قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در بندهایی از گزارش مذکور توضیحاتی در خصوص مالکین معدن  و تجهیزات معدن بیان شده است، افزود:گزارش معدن زمستان یورت برای قرائت در صحن احتمالا طی ماه جاری در دستورکار مجلس قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:کمیسیون در این گزارش پیشنهاداتی در بخش فنی، ایمنی، حقوق ، پرداخت مطالبات معدنچیان و بیمه آنها مطرح کرده است./


نوشته شده توسط:admin - 332 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 271
برچسب ها:
دیدگاه ها
پربیننده ترین مطالب

ازدید دکتر سعید باستانی از لوکیشن فیلمبرداری فیلم سینمایی(گنج سرخ) کاری با موضوع زعفران، در پایتخت طلای سرخ ایران به کارگردانی امید عشقی 🗓جمعه ۸ آبان۹۶

سخنرانی دکتر سعید باستانی نماینده مردم شریف شهرستان های تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی، در مراسم جشن انقلاب مسجد جامع تربت حیدریه

همزمان با هشتمین روز از دهه فجر با حضور دکتر سعید باستانی، مهندس موهبتی و جمعی از مسئولین،عملیات اجرایی احداث پروژه تفریحی ورزشی آبی آبشار (۴۵۰۰متر مربع)آغاز شد.